Usuwanie kleszczy

Jeżeli po aktywności na świeżym powietrzu zdażyło Ci się znaleźć na sobie lub bliskiej Ci osobie kleszcza i nie chcesz ryzykować nie fachowego zabiegu jego usuwania zapraszamy do naszego ambulatorium.


Podczas wizyty nasz personel profesjonalnie usunie kleszcza i udzieli Ci wszystkich koniecznych informacji dotyczących dalszego postępowania. Usuwanie kleszcza połączone jest zawsze z konsultacją lekarską, podczas której uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania i wątpliwości co do możliwych powikłań.


Pamiętaj, że nieumiejętne usuniecie kleszcza „metodami domowymi” spowoduje oderwanie tylko odwłoku i pozostawienie w skórze jego głowy i tułowia. Dlatego usuwanie kleszczy palcami, kleszczykami do paznokci lub igłą przynosi więcej szkody niż niewielka zwłoka związana z dojazdem do ambulatorium ACERNIS.


Pamiętaj, nie należy nigdy kleszcza smarować masłem lub inną tłustą substancją, lakierem do paznokci, alkoholem czy benzyną jak i nie powinno się go przypalać czy „odcinać” nitką. Działania takie doprowadzą  rzeczywiście do śmierci kleszcza i jego odpadnięcia, ale w trakcie tego procesu będzie on wydalał zwiększone ilości materiału zakaźnego do Twojej skóry.


Ambulatoria ACERNIS przyjmują pacjentów 7 dni w tygodniu. Także wieczorami w weekendy, tak więc w drodze powrotnej z wyjazdu, na którym nieszczęśliwie zdażyło Ci się złapać kleszcza możesz od razu do nas przyjechać po pomoc.

ambulatoria ACERNIS © 2023 AST Sp. z o. o.

Google Analytics is a web analysis service provided by Google. Google utilizes the data collected to track and examine the use of this site, to prepare reports on its activities and share them with other Google services.

Google may use the data collected to contextualize and personalize the ads of its own advertising network.

Personal data collected: Cookie and Usage Data. Place of processing: USA. Find Google's privacy policy here.