Szczepienie przeciw Grypie

sezon 2023/2024

Szczepienie przeciw grypie

150 zł

Jak donosi Narodowy Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie, z roku na rok liczba zakażeń wirusem grypy jest w Polsce coraz większa. Dlatego szczególnie ważne jest przygotowanie się do tegorocznego kulminacyjnego momentu sezonu grypowego, który w naszym kraju występuje od stycznia do marca.


Najefektywniejszy czas, aby zabezpieczyć się i uniknąć choroby obejmuje okres od września do grudnia i dlatego też w ambulatoriach ACERNIS właśnie w tym okresie wprowadzamy do oferty możliwość wykonania tego szczepienia.


W naszych ambulatoriach posiadamy szczepionki Vaxigrip na sezon 2023/2024. Koszt szczepienia to 150 zł wraz z konieczną do jego wykonania kwalifikacją lekarską.


Pamiętaj, że wirus grypy rozprzestrzenia się drogą kropelkową (w trakcie kichania, kaszlu, a nawet rozmowy z osobą chorą) lub poprzez kontakt z przedmiotami zanieczyszczonymi skażoną wydzieliną z dróg oddechowych chorego człowieka. Jeżeli nawet byłeś chory na grypę lub szczepiłeś się na nią w zeszłym roku to nie posiadasz trwałej odporności na wirusa grypy, w przeciwieństwie do innych chorób wirusowych, szczepionka przeciwko grypie działa tylko przez jeden sezon.

ambulatoria ACERNIS © 2023 AST Sp. z o. o.

Google Analytics is a web analysis service provided by Google. Google utilizes the data collected to track and examine the use of this site, to prepare reports on its activities and share them with other Google services.

Google may use the data collected to contextualize and personalize the ads of its own advertising network.

Personal data collected: Cookie and Usage Data. Place of processing: USA. Find Google's privacy policy here.